Ordinace praktického lékaře315 810 626

Vybavení ordinace

Evidence pořadí klientů

Evidence pořadí klientů

Slouží k rychlejšímu odbavrní klientů v čekárně; možnost volby vyšetření u lékaře, odběru, vyzvednutí receptu, vyřízení adminstrativy.
EKG

EKG

Zobrazení elektrické aktivity srdce; EKG se nejčastěji využívá k diagnostice bolestí na hrudi, dušnosti, závratí a pocitů bušení srdce. Nejnovější typ EKG přístoje s podtlakovými elektrodami.
Tlakový Holter

2x tlakový Holter

Ambulantní 24-hodinové měření krevního tlaku, vyšetření se provádí k upřesnění diagnózy vysokého krevního tlaku a k posuzování účinnosti léčby.
Cévní ultrazvuk

Cévní ultrazvuk

Přístroj k detekci průtoku krve v tepnách; používá se při ověření kvality a průtoku krve tepnami a stanovení poměru tlaku kotník-paže (ABP index) k včasnému odhalení onemocnění končetinových tepne, např. aterosklerózou.
Spirometr

Moderní počítačový spirometr

Přístroj k vyšetření funkce plic; využívá se při pocitech dušnosti, dlouhodobějším kašli, před většími operačními výkony a při sledování účinnosti léčby nemocí plic.
INR

INR

Přístroj pro měření srážlivosti krve; využívá se zejména ke sledování léčby warfarinem.
CRP a FOB

Laboratorní diagnostika v ordinaci

Rychlé přístrojové zhodnocení vybraných laboratorních ukazatelů přímo v ordinaci – CRP, iFOB (test na skryté krvácení do stolice), HbA1c (glykovaný hemobglobin) a dalších parametrů.
Audiometr

Audiometr

Přístroj k vyšetření sluchu; slouží k včasné diagnostice nedoslýchavosti, například u osob pracujících v riziku hluku, po úrazech, středušních zánětech.
Otoskop

Otoskop

Přístoj využívající se k diagnostice zánětů zvukovou a středního ucha.
Měření indexu kotník-paže

Měření indexu kotník-paže

Včasná diagnostika zúžení tepen dolních končetin - detekce aterosklerózy. Snížené hodnoty navíc předpovídají riziko kardiovaskulárního onemocnění - riziko infarktu, srdečního selhání, mozkové příhody.

Vážení pacienti, ve dnech 27.12. až 31.12.2021 bude ordinace z důvodů dovolené uzavřena. Kontaktovat nás můžete prostřednictvím mailu praktik@medicarecpp.cz, nebo můžete zanechat vzkaz na záznamníku ordinace určeném pro předpis pravidelně užívaných léků (volba č. 1). V naléhavých případech volejte na číslo 774 625 708.

Ve dnech 29. až 31.12. pro Vás zástup zajišťuje MUDr. Pavel Martínek na poliklinice v Mnichově Hradišti, vždy po předchozím telefonickém objednání na čísle 318 690 617.